Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

2017 Ağustos verilerine göre dünya üzerindeki aktif sosyal medya kullanıcı sayısı 3.028 milyardır. Ülkemizde de sosyal medya kullanımı yaygındır ve dünya ülkeleri içerisinde 12. sıradadır. Türkiye nüfusunun %60’ı 2017 verilerine göre sosyal medya kullanmaktadır.

Sosyal medya kullanımının bu denli artması ile sosyal medya reklamlarının önemini de gün geçtikçe artmaktadır. Öyle ki bazı sektör ve hedef kitleler üzerinde sosyal medya reklamları, arama motoru reklamlarına kıyasla daha yüksek performans gösterebilmektedir.

 

Facebook, Instagram, Linkedin ve Twitter başta olmak üzere sosyal medya reklam çalışması yapılacak platform sektörünüz, ürün ya da hizmetiniz ve hedef kitleniz analiz edilerek dikkatlice seçilmelidir. Etkileşim, trafik, data, satın alma kararını etkileme vb. odaklı olarak sektörünüze ve ürün ya da hizmetinize en uygun reklam modeli tespit edilerek, en uygun sosyal medya pazarlama stratejinizi belirliyoruz.

 

Arama motoru reklamlarına kıyasla sosyal medya reklamları çok sık güncellenmek ve gerekli durumlarda yenilenmek ister. Sosyal medya reklamlarınız sık sık tarafımızdan gerek kreatif, gerek hedefleme ve gerek metin olarak kullanıcı gözünde eskimesine müsaade etmeden yenilenmektedir.

 

En güncel kullandığımız teknolojiler ile sürekli olarak reklam kampanyalarınızda optimizasyon yapıyoruz. Böylece en yüksek performansı elde edeceğiniz çalışmalara birlikte imza atıyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek siz de işiniz için hangi sosyal medya platformu ve hangi reklam modelleri uygun bugün öğrenin!

Dijital Dünyada Başarıyı Profesyonel bir Ekiple Yakalayın!

HİZMETLERİMİZ

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Ticaret Çözümleri

Dijital Pazarlama Analizi

Sosyal Medya Yönetimi

Web Site ve Mobil Uygulamalar

Mobil Odaklı Çözümler

Arama Motoru Reklamcılığı

Arama Motoru Optimizasyonu